בוגרות תשע"ה

  • נוי פינטו (נכתב בתשע"ט)

שלום לכל הקוראות המתלבטות בבחירת מגמת ביוטכנולוגיה,

שמי נוי, בוגרת האולפנה ומגמת ביוטכנולוגיה לפני כארבע שנים,

כיום סטודנטית לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית שנה ג, ובשנה הבאה יוצאת לשנת מחקר במכון לרפואת שיניים (מאסטר) טרם אמשיך לשנים הקליניות.

הייתי מעדיפה לעמוד בפניכן ולספר לכן עד כמה אני גאה ושמחה להיות בוגרת המגמה ביוטכנולוגיה, על שלל החוויות והזיכרונות הטובים שלי- ראשית כל המורות המסורות שמנגישות את החומר ומלוות ומסייעות בכל.

בעיקר זו המגמה היחידה באולפנה שמאפשרת לימודים מעניינים כל כך ומיוחדים שנושקים לעולם הרפואה ולעולם המחקר באופן הכי קרוב שתוכלי לבקש.. מדובר בחשיפה משמעותית ביותר, שעשויה לסייע לך גם בלימודים הגבוהים.

לי באופן אישי הלימודים היו חווייתיים מאד, נכון היו גם מאתגרים ודרשו ממני לעבור על החומר במהלך השנה, לשאול שאלות ולהעמיק גם מעבר לשעות הלימוד בכיתה.

זו לא מגמה עבור מי שמעוניינת לסמן וי על תעודת הבגרות ועל השלמת מטלות הלימוד, אלא מגמה עבור מי שלצד המטלות והמבחנים, מוצאת את עצמה מדי פעם מדמיינת שאולי תהיה יום אחד חוקרת או רופאה או גם גם וגם ( כן כן היום זה הולך ביחד!!)

בעיני המגמה מהווה מקפצה ראשונית וקטנה להמשך הבחירות המקצועיות שתיקחי. כמובן שזו ממש לא הדרך היחידה להצליח שלא תבינו לא נכון, אבל מי שרוצה כבר עכשיו ללמוד וליהנות גם יחד, להיחשף קצת למעבדה על שם בלמונטה, להבין מהם חיידקים שמזהים זיהומים במקורות מים, וכיצד אפשר לזהות את הפושע בזירה ע"י דגימת דם או שיערה- זה המקום בשבילך!!!

הפחד מהאתגר הוא הוא קול קטן שמנסה לעתים להפיל אותנו לעצלנות, אבל חבר טוב אמר לי פעם שעדיף להתחרט על מה שעשינו מאשר  להתחרט על מה שלא עשינו!

אם סקרנתי אותך ויש לך עוד שאלות מוזמנת ליצור עמי קשר (פרטי התקשרות אצל המורות)

  • אלינוי גדעון (נכתב בתשע"ט)

מה ביוטכנולוגיה נתן לי?

סיימתי תיכון לפני כ- 4 שנים, והטעם הטוב של הלימודים במגמה לא שכח.

המגמה פתחה לי אופקים ונתנה לי כלים מקצועיים ומחשבתיים בעולמות הביולוגיה, הכימיה, הטכנולוגיה והביואינפורמטיקה. עולמות מרתקים וחשובים לכל תחום מדעי שתבחרו לעסוק בו בהמשך החיים (ואפילו מעבר למדעים!).

רמת הלימודים הגבוהה תרמה לי רבות בהבנת התהליכים בעולמות המחקר והאקדמיה, ואף נתנה לי טעימה מהם.

בתור מי שלמדה גם אנגלית ומתמטיקה ברמה של 5 יחידות, אני יכולה לומר שתוספת שעות הלימוד של המגמה היו אפשריות מאוד ובהחלט שוות כל רגע!

אפשר אפילו לומר שהלימודים במגמה נתנו לי אתנחתא מהמירוץ שנקרא לימודים בחורב 🙂 כל שיעור היה תענוג צרוף שזכור לי לחיוב עד היום.

המורות של המגמה מוכשרות מאוד ומובילות את הבנות להצלחה- עד כדי כך שגם היום (כעבור 4 שנים!), אני עדיין זוכרת את החומר הנלמד ואפילו מעבירה שיעורי העשרה בתחום לכל מסגרת שאליה אני מגיעה, כי לדעת ביוטכנולוגיה זו ייחודיות וזה מה שמדליק לי אש בעיניים.

ממליצה בחום לקפוץ למים ולהקשיב ללב שלכן, תעשו מה שמעניין ומפתח אתכן (ביוטכנולוגיה זה פשוט מעניין ומפתח בטירוף), סיכוי סביר שלא תתחרטו במבט לאחור.

אשמח לייעץ ולספר עוד למי שרוצה (פרטי התקשרות נמצאים אצל המורות)